news

Zbuduj własny wykrywacz kłamstw

Zabawki to dziś nafaszerowane elektroniką bajery, których oprogramowaniem można manipulować. Na amerykańskim rynku dostępne są domowe elektroencefalografy, z wbudowanymi elektrodami rejestrującymi aktywność neuronów w mózgu. Ich przeznaczenie jest niewinne, głównie edukacyjne, lecz czego nie zrobi z zabawką dobry haker?

Za pomocą oprogramowania Arduino, które można pobrać z tej strony, wgrywa się do zabawek z EEG nowe funkcje. Jakie? To zależy od waszej inwencji. Może zapragniecie sprawdzić, czy ktoś jest wobec was szczery.

How To Hack Mind Reading ToysRedakcja Frontier Nerds opisała, jak przerobić sprzęt, wgrać nowe oprogramowanie i porównała rożne modele zabawkowych EEG, które będą wam potrzebne do wykonania domowego wykrywacza kłamstw. Ceny tych zestawów wynoszą 75-200 dolarów.

Nie pytam, po co wam potrzebny wykrywacz kłamstw. Jednak jeśli zainteresowaliście się tym tematem, najwyższy czas popracować nad swoim związkiem. Inaczej nawet zabawki nie pomogą. [Kyle VanHemert/giz, Frontier Nerds, Make]

podobne treści