film

Zbliżaliśmy się do krawędzi świata. Zwiastun W samym sercu morza

Studio Warner Bros. Pictures opublikowało nową zapowiedź opartego na faktach W samym sercu morza. Początkowo reżyserowany przez Rona Howarda obraz miał trafić do kin w marcu, jednak twórcy postanowili, że debiut opowieści o statku Essex przeniesiony zostanie na grudzień. Zwiastun produkcji z udziałem Chrisa Hemswortha, Benjamina Walkera Cilliana Murphy’ego zobaczyć można poniżej:

 

Zimą 1820 roku, nowoangielski wielorybnik Essex został zaatakowany przez coś, w co nikt by nie uwierzył: ogromnego wieloryba, w którym aż czuć było ludzką chęć zemsty. Prawdziwa historia statku zainspirowała Hermana Melville’a do napisania Moby Dicka. Jednak jest to tylko połowa.

W samym sercu morza podąża śladami załogi statku po tym, jak została zaatakowana i zmuszona do niemożliwego, byle utrzymać się przy życiu. Szalejący sztorm, głód, panika i rozpacz powodują, że załoga zaczyna kwestionować swoje przekonania, zaczynając na moralności ich zawodu, na własnym życiu kończąc. Kapitan poszukuje kierunku na otwartej wodzie, a jego pierwszy oficer wciąż chce upolować ogromnego wieloryba.

W niesamowitej opowieści o przetrwaniu zagrają, obok Chrisa Hemswortha (AvengersWyścig), Benjamina Walkera (Abraham Lincoln: Łowca wampirówSztandar chwały) i Cilliana Murphy’ego (IncepcjaW stronę słońca) wystąpią także Ben Whishaw (Teoria wszystkiego,Pachnidło: Historia mordercy), Tom Holland (Jeżeli nadejdzie jutroNiemożliwe), Joseph Mawle (Szepty, Heartless – W świecie demonów) oraz Charlotte Riley (Na skraju jutra, miniserial The Take). Wstępnie premiera reżyserowanego przez Rona Howarda (Piękny umysł, Apollo 13) dramatu planowana była na 12 marca 2015 roku, jednak pierwsze projekcje odbędą się dopiero pod koniec roku. Do Polski produkcja trafi więc 4 grudnia.

podobne treści