news

Zbliża się kolejna edycja Intel Extreme Masters

Katowice wpisały się już na dobre w światową mapę rozgrywek e-sportu. W tym roku już po raz szósty rozgrywać się będą tam finały Intel Extreme Masters. A po raz trzeci impreza odbywać się będzie przez dwa weekendy.

Jak zapowiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej dyrektor zarządzający organizatora imprezy, Electronic Sports League Polska, Aleksander Szlachetko w dniach od 20 do 24 lutego w katowickim Spodku odbywać się będzie impreza ESL One, podczas której rozegrane zostaną finały turnieju DotA2.

Od 28 lutego do 3 marca w Katowicach będzie natomiast odbywała się impreza Intel Extreme Masters, podczas której rozegrane zostaną między innymi finały w Counter-Strike: Global Offensive czy StarCrafta II.

Turniej w CS:GO właściwie już trwa. Jego pierwsza faza już odbyła się w katowickim ESL Arena przy ul. Żeliwnej. W dniach od 13 do 17 lutego w tym samym miejscu odbędzie się faza Challengers. Później turniej przeniesie się do sąsiadującego ze Spodkiem Międzynarodowego Centrum Kongresowego, a jego finał zostanie rozegrany pomiędzy 28 lutego a 3 marca, w najsłynniejszym katowickim budynku. Turniej StarCrafta II również odbywać się będzie zarówno w Spodku jak i w MCK. Jak podają organizatorzy, łączna pula nagród to prawie 10 milionów złotych czyli o 4 miliony więcej niż w roku ubiegłym.

W oba weekendy zwiedzający będą mogli też zapoznać się z ofertą przygotowaną przez wystawców, którzy będą chcieli pokazać swoje produkty związane ze sportem na około 15 tysiącach metrów kwadratowych MCK. Przygotowywane jest między innymi około tysiąc stanowisk do grania; będą odbywały się turnieje towarzyszące, a na 28 lutego w Spodku zaplanowano Global Esports Forum 2019, czyli konferencję branży esportowej.

Ubiegłoroczne finały Intel Extreme Masters w Katowicach przyciągnęły do Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego prawie 170 tysięcy osób „na żywo”. Transmisje odbywały się w 12 językach, a prowadziło je 17 stacji telewizyjnych.

Zdjęcie: Flickr/corno.fulgur75

podobne treści