newstablety

Zawodnicy Sumo cieszą się z iPadów

​Tablet firmy Apple okazał się zbawieniem dla uprawiających sumo. Dotychczas mieli trudności z posługiwaniem się smartfonami, ponieważ ich duże palce nie radzą sobie ani z małą klawiaturą, ani z niewielkim ekranem dotykowym.

Japońska Federacja Sumo uznała, że zawodnicy powinni dostać iPady, które ułatwią im nie tylko porozumiewanie się w sprawach zawodowych, ale i uczynią codzienne życie lżejszym. Otyli zawodnicy Sumo mają ciężko – wiele urządzeń przystosowanych do potrzeb „zwykłego” użytkownika jest dla nich trudnych w obsłudze. Teraz sportowcy będą mogli szybko wysyłając i odbierać wiadomości.

iPady ułatwią zawodnikom kontaktowanie się z klubami i Federacją. Dotychczas, wiele wysyłanych do nich wiadomości pozostawało bez odpowiedzi, ponieważ sportowcom było zbyt trudno wystukać smsa na małym telefonie, zaś niektórzy pracownicy klubów nie korzystają z komputerów.

Wiceprezes Federacji, Hiroyoshi
Murayama, zapowiada, że iPady trafią do 51 klubów sumo. Cena tabletu w Japonii to 48 800 jenów, czyli 570 dolarów.

Stawka jest wysoka – status społeczny tradycyjnego sportu znacznie podupadł po serii skandali związanych z hazardem, narkotykami i użyciem przemocy. Nius o korzystaniu przez zawodników z nowoczesnego gadżetu ma odświeżyć wizerunek tradycyjnego sportu. [Reuters]

podobne treści