news

Zatłoczona ulica na najnowszym zegarku Tokyo Flash

Tokyo Flash – mistrzowie zegarków, z których nie da się odczytać godziny – chyba przerośli samych siebie. Tym razem japoński producent zainspirował się zatłoczonymi ulicami i samochodami, które zmieniają pasy ruchu. Potraficie rozgryźć która jest godzina?

To proste. Od góry z lewej mamy pas pokazujący godziny – od 1:00 na samej górze, po 6:00 na dole. Krzyżuje się z pasem, który pokazuje od 7:00 (tym razem na dole) po 12:00 (na samej górze). Z prawej strony mamy minuty w trzyminutowych odcinkach. Pas po lewej pokazuje 3 minuty na górze i 27 minut na samym dole. Potem idzie na górę aż do 57. minuty. 15. i 45. minuta umieszczone są w środku. Aby uzyskać dokładny czas, trzeba jeszcze dodać jedno- lub dwuminutowe odcinki, które oznaczone są… gdzieś tam… A wysepki między pasami nie służą zupełnie do niczego.

Zegarek kosztuje 15 900 jenów (około 600 złotych). Ma niebiesko-pomarańczowy wyświetlacz i jest ładowany przez USB. Jedno, 3,5-godzinne ładowanie wystarcza na miesiąc. [Kat Hannaford/giz, Tokyo Flash]

podobne treści