internetnews

Zaskocz pannę młodą!

Lipiec już za nami, czyli do końca roku jeszcze czterrry, pomyślnie wrrróżące miesiące z „r” w nazwie. Na pewno wielu z was będzie szukało pomysłowego prezentu dla panny młodej…

Z pomocą może przyjść serwis novaja.pl. To młodziutki startup działający w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Od początku wita nas bardzo ładnie zaprojektowana strona, przyjazne kolory i łatwa nawigacja. Co może dla nas zrobić novaja.pl? Według koncepcji autorów – serwis ma pomóc kobietom w pokonaniu trudności związanych ze zmianą nazwiska po ślubie. Kosztuje to w zależności od pakietu od 14 do 19 złotych. Otrzymujemy odpowiednie formularze oraz instrukcje jak je wypełniać. Za 30 złotych możemy też kupić elegancki voucher dla panny młodej. 

Szczerze to nie za bardzo rozumiem samą koncepcję pomagania przy wypełnianiu formularzy (przede wszystkim za dodatkowe 14-19 złotych). Przez zmianę nazwiska przechodziliśmy z żoną całkiem niedawno i naprawdę nie zajmuje to wiele czasu. Poza tym w polskiej sieci można znaleźć pomoc przy wypełnianiu wniosków (wielu typów, nie tylko tych związanych ze zmianą nazwiska) na ewnioski.pl. Koszt takiej usługi wynosi tam jedynie 2 złote 44 groszy.

Serwis wykonano bardzo starannie, dlatego warto go przynajmniej raz odwiedzić. 

podobne treści

 • kontakt

  Witamy,

  novaja.pl to oszczędność czasu – kilku godzin na zorganizowanie całego procesu. Jeśli spojrzeć na to w tym kontekście – cena nie jest wygórowana :)

  Z FAQ novaja.pl:
  Informacje o zmianie nazwiska znajdę samodzielnie w internecie. Po co korzystać z novaja.pl?

  Informacje dotyczące zmiany nazwiska, które znajdziesz w internecie, często są nieaktualne. Wynika to ze zmieniających się przepisów prawa i wysokości opłat. Po zapoznaniu się z szeregiem stron i forów internetowych nadal będziesz zastanawiać się gdzie pójść, od czego zacząć, jak wypełnić wnioski… Na koniec, aby się upewnić, prawdopodobnie zadzwonisz do miejsc, do których planujesz się udać.

  Nie trać czasu na ustalanie jak wygląda proces zmiany nazwiska. Zrobiliśmy to za Ciebie! Gwarantujemy Ci aktualność informacji w novaja.pl.

  Zapraszamy na strony serwisu i dziękujemy za zainteresowanie:)

  Pozdrawiamy,
  zespół novaja.pl

 • pawel

  Ok, każdy formularz za 2,44… czyli za 14 zł teoretycznie masz 5 wniosków z kawałkiem. Cenowo zaczyna więc mieć to sens.

  I może nawet jeżeli ktoś nie widzi sensu takiej usługi dla siebie… to jako prezent czemu nie? Na pewno jest to dość oryginalne rozwiązanie, jeżeli nie masz pomysłu, a nie chcesz kupować kolejnego żelazka.

 • magda.michalak

  Wydaje mi się, że główną wartością usługi nie są jedynie automatycznie wypełniane wnioski, lecz właśnie opisane instrukcje, które mają zawierać adres urzędu, listę rzeczy które należy zabrać oraz aktualne opłaty. W takim przypadku porównanie do ewnioski.pl, które oferują samo wypełnienie formularza jest trochę bezzasadne.

  Poza tym, jak dobrze zrozumiałam, w novaja.pl użytkowniczka dane wpisuje raz, a one uzupełniają wiele wniosków – i to powinna być jakaś oszczędność czasu…

 • KuglarzSnow

  Należy nadmienić, że permamentnie inwigilowana sfera reklamy, nie omijająca ostentacyjengo ostracyzmu zdrowego rozsądku jest koniunkcją pomiędzy sensem a pytaniem o niego