news

Zasilanie miliona lampek kosztuje miesięcznie tyle, ile wart jest dom

Rodzina Faucherów z Delaware od 25 lat przygotowuje na Święta Bożego Narodzenia dekoracje złożone z tysięcy lampek. W chwili, gdy liczba lampek sięgnęła miliona, ktoś postanowił policzyć, ile to kosztuje szanownych właścicieli domu. Rachunek wyniósł 82.320 dolarów za miesiąc.

Obliczenia HouseLogic zostały oparte na średniej cenie kilowatogodziny w okolicy domu Faucherów i założeniu, że każda z miliona lampek jest 5-watowa. Jeśli lampki włączane są tylko na 4 godziny na dobę, daje to 686 dolarów na godzinę i 82.320 za 30 nocy. Całe szczęście, że nie każdy potrzebuje tylu lampek, by wprawić się w świąteczny nastrój! Do tego wydatki można by obniżyć. Gdyby Faucherowie korzystali z LED-ów, koszty spadłyby do 89 dolarów na godzinę i 10.680 na miesiąc.

Skoro ktoś inny za to płaci, warto obejrzeć świąteczne światełka na stronie HouseLogic. Przy okazji warto się zastanowić, czy obliczenia zostały przeprowadzone prawidłowo. Nie prościej byłoby Faucherów spytać, ile wynosi ich rachunek za prąd? [House Logic, Unplggd]

podobne treści

 • bervvbre

  5 watowe lamki? ROTFL, standardem są zestawy 1-2W, a można kupić i 0,5

 • Anna Piwnicka

  Słowem – czysta manipulacja!

 • Jakub Żabiński

  @bervvbre ale w stanach używa się takich dużych lampek w kształcie kulek, z „miniaturkami” normalnych żarówek

 • a

  JA NAWET SWIATLA NIE MA MW POKOJU -A CO DPOIERO CHOINKA!!

 • Anonim

  I tak po raz kolejny niewinne podejście teoretyczne ucierpiało z powodu błędnych założeń, pobieżnej analizy oraz ignorancji badacza amatora.
  Na zdjęciach domu widać że to drobnica, max 1W/żarówke.

 • atc5

  pitu, pitu nastepny dziennikarzyna zrobił sensacje nie używajac szarej masy między uszami…..milion lampek 1w , to aby to zasilić w usa na 115v…trza grubo ponad 8500 A prądu !!!!, chyba ma złote łącze z elektrowni :)

 • Anonim

  bez przesady 1MW to normalka dla większych firm, warsztatów, fabryk. Skoro mieli kasę na milion lampek to nie było problemu z podłączeniem własnej stacji trafo bezpośrednio do lini wysokiego napięcia.
  To tylko 100 * 10kW, czyli średnia wieś 100 gospodarstw z włączonym bojlerem, piekarnikiem elektrycznym, czajnikiem, czy krajzegą.