biznesmobile

Zarząd Facebooka ma przesiąść się na Androida

Jak informuje serwis The Verge, kierownictwo Facebooka ma przesiąść się na urządzenia z Androidem. Takie polecenie wydał niedawno sam Mark Zuckerberg. Co spowodowało taką decyzję?

Oficjalnym powodem, dla którego osoby zarządzające największą siecią społecznościową świata mają zacząć korzystać z urządzeń działających pod kontrolą Androida jest fakt, że globalnie większość użytkowników serwisu korzysta właśnie z tego systemu. I taki nakaz byłby nawet logiczny.

Jednak nieoficjalnie, a przynajmniej tak sugeruje The New York Times, ten ruch podyktowany był innymi względami. Według gazety, Zuckerberg chce w ten sposób odegrać się na Timie Cooku. W wywiadzie, jakiego MSNBC udzielił niedawno szef Apple, Cook skrytykował podejście Facebooka do prywatności użytkowników. Jego zdaniem, sieć społecznościowa po prostu handluje danymi o życiu prywatnym swoich użytkowników.

Jednak jeśli sugestie dziennika są prawdziwe, to takie „uderzenie” w pozycję Apple jest raczej wagi piórkowej. Chyba, że diaboliczny plan Zuckerberga zakłada, że długiej perspektywie czasowej jego menadżerowie zapomną o istnieniu produktów Apple i przestaną wymagać od podległych im pracowników, by rozwijali na nie aplikacje. Ale jest to raczej mało prawdopodobne.

W rzeczywistości urządzenia z Androidem stanowią około 75 procent wszystkich urządzeń mobilnych, podczas gdy udział iOSa to 22 procent. Ale to aplikacje Facebooka na Androida mają częściej problemami z optymalizacją czy stabilnością pracy. Zmiana systemu przez ścisłe kierownictwo Facebooka może sprawić, że problemy te zostaną przez nie odpowiednio dostrzeżone, co może w ostatecznym rozrachunku pozytywnie wpłynąć na jakość aplikacji Facebooka dla tego systemu.

Zdjęcie: Flickr/acidpix

podobne treści