news

Zapytaj ośmiornicę

Ośmiornica Paul rządzi! Typuje dalej bezbłędnie i nie pomyliła się przy wczorajszym półfinale z udziałem Niemiec. 

Co ją może dalej czekać? Czy nie dosięgnie jej gniew zdruzgotanych kibiców niemieckiej drużyny? Może jakiś szaleniec już szykuje na nią patelnię, żeby zakończyć los złowróżbnego kata ekipy Joachima Loewa? Możemy się z tego śmiać, ale dziś, po zwycięstwie Hiszpanii, hiszpański minister przemysłu (Miguel Sebastian) oświadczył, że pragnie przeniesienia ośmiornicy do Hiszpanii. Premier Zapatero również oficjalnie podkreślił, że martwi się o ośmiornicę. 

Co dalej będzie z Paulem, nie wiadomo, ale jak na razie pozostaje nam z śledzić kolejne doniesienia. Piękne to mundialowe szaleństwo (moim skromnym zdaniem) – z jednej z najbardziej nudnych pierwszych faz meczów grupowych rozwinął się turniej o dramaturgii nie widzianej od ponad 20 lat. I do tego jeszcze wuwuzele, które, mam wrażenie, pozostaną w rękach kibiców przez baaardzo długi czas. 

Pozostaje nam czekać na dwa ostatnie mecze i – w ewentualnej wolnej chwili – zadać pytanie El pulpo Paul (po hiszpańsku „ośmiornica Paul”) a.k.a. głowonogowi-wróżbicie (rozbrajająca nazwa – cytuję za GW, nie mogłem się powstrzymać). Pytać można o wszystko – wystarczy wpisać swoje pytanie i dwa warianty odpowiedzi. Klika się na guzik z napisem „preguntar” (czyli „zapytaj”) i Paul majestatycznie sunie w stronę odpowiedzi, którą bardziej uważa od drugiej. A może po prostu wie? Po wczorajszym meczu chylę przed nim czoła!
   

podobne treści

 • zutencja

  głowonogi są mega inteligentne! Znam badania, w których bezbłędnie rozpoznawały kolory.

 • Kamil Czerniak

  Ciekawe jest to, że na pytanie ile to 2+2 odpowiedział 7…

 • monajola

  każdy się może pomylić;)

 • Anonim

  a wie, gdzie położyłam kluczyki do auta?

 • 1.patryk.4

  Ciekawe, że na 6 pytań ciągle szła w prawą stronę.

 • mateuszlegionista

  chce zadac osmiornicy pytanie i nie moge…czemu?