news

Zaprojektuj doodle’a z okazji objęcia Prezydencji Polski w UE

Google ogłosił konkurs wśród uczniów podstawówek na zaprojektowanie specjalnego logo Google – doodle, które pojawia się na szczególne okazje. Ten doodle zostanie umieszczony na polskiej stronie wyszukiwarki Google 1 lipca 2011 roku z okazji objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.

Doodle ma być artystycznym dokończeniem zdania „Każdy wie, że w Polsce…”. Uczniowie wszystkich klas podstawówki mogą składać prace na tej stronie do 15 maja. Po tej dacie jury wybierze 10 najlepszych prac. Zwycięskiego doodle’a wybiorą internauci w głosowaniu, które odbędzie się w dniach od 1 do 15 czerwca. 16 czerwca poznamy zwycięzcę, a jego praca ozdobi główną stronę Google 1 lipca.

Do wygrania stypendium o wartości 15 tysięcy złotych, szkoła zwycięzcy otrzyma także 25 tysięcy złotych na rozwój technologiczny. Finaliści otrzymają sprzęt komputerowy. Konkurs przysłuży się także Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, ponieważ od każdego wysłanego doodle’a Google wpłaci 10 złotych na konto tej fundacji. [Mediarun, Google]

podobne treści