news

Zapierający dech w piersiach pokaz piękna Dubaju

Dobrze znany nam Gerald Donovan zamontował swój aparat na przeciwko czegoś, co tubylcy nazwali „Center of now”. Trzeba przyznać, że zarówno 24-godzinny materiał, jak i sam filmowany obiekt robią spore wrażenie.

Do stworzenia tego filmu Donovan wykorzystał 2880 fotografii – dokładnie tyle zapisało się na karcie pamięci aparatu, który przez dobę robił co pół minuty jedno zdjęcie. Fotograf swoją pracę zaczął o godzinie 4 w nocy czasu lokalnego 11 listopada bieżącego roku, a więc kilka dni temu.

Po zmontowaniu materiału, autor postanowił podzielić się z widzami kilkoma ciekawymi uwagami na jego temat. Najciekawszą z nich jest zauważenie niemal identycznego efektu widocznego na początku filmu i w jego dalszej części, kiedy to światło spływające po wieży Durdż Chalifa najpierw jest rzucane przez Księżyc, a następnie Słońce.

Donovan dodał również, że miejsce z którego fotografował jest najlepszym do uchwycenia piękna Dubaju. Nie sposób się z nim nie zgodzić. [08]

podobne treści

  • kierowca.bcde

    „Po nakręceniu filmu”…
    Jakim nakręceniu? Przecież procesem jest fotografowanie, a następnie połączenie zdjęć, w formie klatek filmu. Jakkolwiek by to rozpatrywać, z „nakręceniem” nie ma to nic wspólnego.

  • gfd

    Mają rozmach…