news

Zapach pożądania – Feromony

Naukowcy już dawno udowodnili, że węch jest jednym z najintensywniej działających zmysłów w sferze erotyki.

Jak bardzo nasz nos wpływa na percepcję można łatwo się przekonać podczas przeziębienia. Nie czujemy wtedy smaku potraw, tracimy apetyt i życie przestaje być tak kolorowe. Podobnie jest z udziałem nosa w dziedzinie kontaktów intymnych. Często nie uświadamiamy sobie faktu, że ktoś nam się podoba tak bardzo, właśnie dlatego, że pachnie w pewien szczególny dla nas sposób.

W pierwszej chwili oceniamy walory fizyczne, najpierw patrzymy, ale w bliższym kontakcie to węch może zadecydować czy znajomość rozwinie się dalej, czy zatrzyma w
punkcie wyjścia.

Przeprowadzono badania, w których wzięła udział grupa kobiet. Miały za zadanie rozróznić serię zapachów, z czego część pochodziła od mężczyzn z ich najbliższego otoczenia – ojciec, brat, kolega z pracy, inne były zapachami obcych. Kobiety nie miały problemu z precyzyjnym określeniem do kogo wśród znajomych należy dany zapach. Jednak na te zapachy reagowały obojętnie pod względem erotycznym. Natomiast niektóre “obce” nuty zapachowe budziły wyraźne zainteresowanie i wydawały im się atrakcyjne. Te pobudzające zmysły zapachy miłości to feromony.

Feromony są składnikiem potu. Wywołuje on wzrost poziomu kortyzolu w organiźmie, hormonu odpowiadającego za stres i podniecenie seksualne. Jednak ten sam mężczyzna inaczej pachnie w sytuacji stresu, inaczej po wysiłku fizycznym a inaczej w fazie podniecenia. Skład potu zmienia się w zależności od emocji, a zmiany zapachu wpływają na zmysły kobiety i pomagają jej zidentyfikować emocje partnera. To działa oczywiście w obie strony.

Zjawiskiem znanym w aromaterapii jest wpływ zapachów na nasze zmysły. Konkretne zapachy pobudzają sensory w mózgu i powodują określone reakcje organizmu. Jedne zapachy pobudzają do działania, inne uspokajają i działają relaksująco, jeszcze inne mają wpływ na pobudzenie seksualne.

Do takich zapachów należy np. lukrecja, lawenda, ogórek lub dynia. Erogenne zapachy wchodzą w skład naszych perfum, stąd jedne perfumy wzbudzają naszą sympatię inne odrzucają nas przy pierwszym kontakcie.

Na rynku istnieją też specjalnie skomponowane mieszanki feromonów. Działają jak zapachowy afrodyzjak. Mogą nie tylko znacznie przyciągnąć uwagę, spowodować, że będziemy chętnie przebywać w pobliżu osoby spryskanej mieszanką, ale także mogą podnieśc poziom doznań erotycznych i zwiększyć pożądanie. Zobacz tutaj.

[Zdjęcie]

podobne treści

  • niunio.01

    coż za reklama…gratuluje…

  • gosc

    zal z deka ;D