internet

Założyciel forum 4chan będzie pracował dla Google

W ubiegłym roku Chris Poole, szerzej znany jako moot, założyciel i wieloletni administrator forum 4chan, ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Nie była ona jednak zbyt długa. Dziś na swoim blogu pochwalił się, że rozpoczyna współpracę z Google.

W jaki sposób wyglądać ma współpraca pomiędzy założycielem jednej z najbardziej „niegrzecznych” stron na świecie a internetowym gigantem? Tego na razie nie wiadomo, a sam moot w swoim wpisie nie podaje żadnych szczegółów. Jedyną wskazówką jest wzmianka o tym, że nie może się już doczekać chwili, w której będzie mógł wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w budowaniu społeczności sieciowych w „tej niezwykłej firmie”, jaką jest Google.

Oczywiście spowodowało to całą lawinę spekulacji na temat tego, w jaki sposób moot mógłby wykorzystywać swoje doświadczenie w pracy dla Mountain View. Większość z nich skupia się wokół tego, że Google, zatrudniając Poole’a, chciałoby wykorzystać jego umiejętności do rozruszania swojej sieci społecznościowej Google+.

Na razie są to jednak tylko spekulacje, ale z pewnością niebawem Google samo postanowi się pochwalić projektem, w którym brać udział będzie moot.

Zdjęcie: Flickr/SHAREconference

podobne treści