news

Zakoduj swoje zapytania Google

Po tym, jak wyszło na jaw, że Google pozwolił sobie na zdobywanie przez Wi-Fi prywatnych danych, trudno będzie użytkownikom ponownie obdarzyć go pełnym zaufaniem. Mimo to Google wyraźnie chce je odbudować. Wypuścił właśnie wersję beta wyszukiwarki, która pozwala ukryć twoje zapytania przy pomocy szyfrowania SSL.

W dzisiejszych czasach każda zdobyta o tobie informacja może być prędzej czy później przeciwko tobie wykorzystana. Dlatego SSL pojawia się w coraz większej liczbie miejsc. A teraz, dzięki szyfrowaniu zapytań wyszukiwarki, nikt, kto buszuje po twojej sieci, nie dowie się, że szukałeś domowych sposobów na pozbycie się grzybicy czy pierwszej płyty Tokio Hotel.

Takie zabezpieczenia już od dawna można było znaleźć w Gmailu czy Google Docs. Dodanie SSL do wyszukiwarki to po prostu kolejny krok do zabezpieczenia twoich działań w sieci przed niepożądanym odczytem. Na razie Google określa swój serwis mianem „wersji Beta”, bo nie wszystkie elementy wyszukiwania są jeszcze zabezpieczone – na przykład SSL nie ukryje zapytań w wyszukiwarce zdjęć czy w Mapach Google. Ale to tylko kwestia czasu.

No, to pora hodować swoją paranoję. Wejdźcie na https://www.google.com/. [Kyle VanHemert/giz, Google Blog]

podobne treści