grynews

Zagraj bramkarzem!

Firma Electronic Arts z przyjemnością informuje, że w grze FIFA 11 pojawi się nowa funkcja o nazwie Be A Goalkeeper (Bądź bramkarzem), dzięki której fani piłki nożnej będą mogli poznać emocje związane ze sterowaniem postacią bramkarza. Po raz pierwszy w grze komputerowej, mecze piłki nożnej będą mogły być rozgrywane z udziałem 22 graczy. Nowa funkcja sterowania bramkarzem dostępna będzie w wersjach na konsole PlayStation3 oraz Xbox 360. FIFA 11 trafi do sprzedaży 1 października.

Petr Čech, bramkarz zespołu Chelsea FC oraz reprezentacji Czech, objął funkcję  rzecznika trybu Be A Goalkeeper. Piłkarz ten będzie uczestniczył w kampaniach reklamowych i marketingowych, związanych z promocją tej funkcji.
Funkcja Be A Goalkeeper oferuje nowy sposób prowadzenia rozgrywki, gdyż zamiast planować posunięcia w środku boiska, należy myśleć i zachowywać się jak prawdziwy bramkarz. Doświadcz dreszczu emocji związanego z pojedynkiem z atakującym piłkarzem przeciwnej drużyny, wykazując się ponadprzeciętnymi zdolnościami w bronieniu rzutów wolnych, używając piąstkowania do wybicia piłki poza obręb bramki, wytrzymując presję związaną z obroną rzutu rożnego i zachowując idealne statystyki na koniec meczu. System Be A Goalkeeper cechuje się trzema poziomami przystępności. Możliwe jest ustalenie czy SI ma pomagać w pełnym stopniu, w częściowym zakresie lub czy wszystkie ruchy będą wykonywane manualnie. Gracze będą mogli wcielić się w bramkarza w trybie kariery i cieszyć się piętnastoletnim okresem jej trwania, jak również skorzystać z usług systemu Virtual Pro 2.0, dzięki któremu będą śledzić swoje statystyki, zdobywać wyzwania i konkurować z osobami z całego świata.
Dzięki możliwości wcielenia się w bramkarza FIFA 11 zaoferuje autentyczne i pełne doznania w sieciowym trybie 11 kontra 11, w którym każdy z 22 uczestników zabawy będzie przez cały czas trwania meczu kontrolował jedną wybraną postać. Nawet jedenastu znajomych będzie mogło łączyć się w grupy i stawać do walki z innymi drużynami.
“Fenomenalny wzrost popularności opcji grania sieciowego oraz pragnienia naszych fanów do objęcia kontroli nad bramkarzami zmotywowały nas do wprowadzenia tej innowacji w grze FIFA 11,” powiedział Kaz Makita ze studia EA SPORTS. „Znajomi mogą grać w pełnym jedenastoosobowym składzie, w którym każda osoba kontroluje innego piłkarza. Nareszcie udało nam się wiernie odtworzyć założenia piłki nożnej.”
Od momentu zeszłorocznej premiery gry FIFA 10 rozegranych zostało ponad 750 milionów sieciowych meczy, a gracze utworzyli ponad 350 tysięcy profesjonalnych klubów piłkarskich, rywalizując z innymi miłośnikami tego sportu. Tryb klubów sportowych jest najpopularniejszą sieciową funkcją w serii FIFA.
FIFA 11 na nowo odkrywa autentyczność doznań z meczu piłki nożnej dzięki trybowi Personality+, w którym walczy się na boisku na różnych pozycjach, kontrolując piłkę lub biegając bez niej. W grze pojawi się nowy system profesjonalnych podań, których celność będzie uzależniona od sytuacji na boisku oraz samych umiejętności gracza. Możliwe będzie ponadto doświadczenie pełni możliwości interakcji z innymi piłkarzami, dysponując możliwością obracania się w zakresie 360 stopni w trakcie walki o zdobycie piłki.

Na grę FIFA 11 można już składać zamówienia przedpremierowe. Osoby które złożą zamówienia przed premierą otrzymają dostęp do narzędzia Creation Center już od 2 września. 

Więcej informacji na temat gry znajduje się na stronie www.easports.pl.

podobne treści