news

Żądają 3,8 miliarda dolarów odszkodowania od eBaya

Firma XPRT Ventures z Connecticut domaga się odszkodowania w wysokości 3,8 miliarda dolarów od eBay Inc. oraz spółek współpracujących: PayPal, Bill Me Later, Shopping.Com i StubHub. W pozwie pisze, że PayPal i inne systemy dokonywania płatności naruszyły sześć patentów, które wcześniej zastrzegła.

Zdaniem powoda, eBay korzystał z rozwiązań będących własnością XPRT świadomie, wykradając informacje od twórców technologii, które opatentowała XPRT. eBay włączył je do metody płatności, którą sam opatentował jako „Metoda i System Automatyzacji Płatności Transakcji Handlowych”. Chodzi na przykład o usługi PayPal Pay Later i PayPal Buyer Credit.

Steven Moore z kancelarii prawniczej, która reprezentuje powoda, powiedział: „Chodzi o kradzież tajemnicy handlowej w połączeniu z naruszeniem patentu. Kradzież to coś nagannego, ale wykorzystanie łupu we własnym patencie, to już czysta bezczelność.”

W 2009 roku łącznie przychody eBay Inc. wyniosły 8,73 miliarda dolarów. 32 procent tej sumy stanowią przychody z transakcji dokonywanych za pomocą opatentowanej technologii.  [Kyle VanHemert/giz, Reuters,
Business
Insider
]

podobne treści