film

Za kulisami 300: Początek imperium

Zastanawialiście się może jak się ma 300: Początek imperium do swojego pierwowzoru? Jeśli tak, to Warner Bros. Pictures ma dla Was odpowiedzi. Na to i wiele innych pytań odpowiadają producenci, aktorzy i reżyser nadchodzącego w marcu filmu o wojnach grecko-perskich:

 

Kontynuacja ciepło przyjętego filmu z 2006 roku opowiadała będzie o tym, jak Kserkses (Rodrigo Santoro), przywódca potężnej armii perskiej, wspólnie z Artemizją (Eva Green) przygotowują się do wojny przeciwko Grekom, których spróbuje na jedną, ostatnią walkę zjednoczyć Temistokles (Sullivan Stapleton).

Film ponownie został stworzony na podstawie komiksu Franka Millera, tym razem tytułem pracy był komiks Xerxes. Scenariusz na podstawie tego dzieła stworzyli Zack Snyder (reżyser 300 oraz Człowieka ze stali) wspólnie z Kurtem Johnstadem (Akt odwagi300), a reżyserem 300: Początek imperium jest Noam Murro, nieznany jegomość, którego filmografia obejmuje Receptę na szczęście oraz reklamę HBO. W produkcji występują wspomniani już Eva Green (Casino RoyaleMroczne cienie), znany z poprzedniej części Rodrigo Santoro, Sullivan Stapleton (Gangster SquadKrólestwo zwierząt), a oprócz tego David Wenham (300Władca Pierścieni) orazLena Headey (Gra o tronNoc oczyszczenia). Film pojawi się w polskich kinach już 7 marca.

podobne treści