news

Za dwa lata w centrum Londynu wyrośnie wieża Saurona

Oto przed wami wizualizacje przedstawiające najwyższy wieżowiec w Anglii i jeden z najwyższych w Europie. Wysoki na niecałe 310 metrów (1017 stóp) The Shard (znany również jako London Bridge Tower) będzie gotowy w 2012 roku.

W zaprojektowanym przez Renzo Piano Building Workshop, 72-piętrowym wieżowcu znajdą dla siebie miejsce biura firm, apartamenty, restauracje oraz wysoka na 15 pięter galeria.

Ciężko uwierzyć, że ten futurystyczny, przypominający wieżę Saurona budynek będzie można odwiedzić już za dwa lata. [Danny Allen/giz, Shard London Bridge, Core 77]

podobne treści

 • herhor

  „London Bridge Tower”, dla odróznienia od „London Tower Bridge”
  Phi!

 • world_trade_centre

  Wspaniała !!!!
  Szkoda że nie powstanie w Polsce.

 • jkowal

  Pierścień (jeden) już jest… Widać go na pierwszym zdjęciu w tle ;-))))

 • slawekgre

  Grunt w Londynie to to co przyniosła Tamiza. Czyli błoto i muł. Ciemno widzę te 72 piętra. Da się tam budować, ale trzba stawiać fundamenty na palach. M.in. dlatego w europie nie ma wieżowców. Londyn, Paryż, Berlin, Hamburg – żadne z tych miast nie posiada stabilnych gruntów. Manchatan, Chicago – to lita skała.

 • Architekt_cipek

  Burj Dubai jest na piaskach pustyni i jakoś żaden architekt tego nie kwestionował .

 • Piotr Kowalczyk

  połowa Manhattanu to śmieci zmieszane z gruntem w celu powiększenia obszaru wyspy, korzystano z tego wiele lat temu. Sea Towers w Gdyni – 70 lat temu było tam jeszcze może. to bardziej chodzi o większą urbanizację w ameryce i inne podejście do wieżowców w Europie. po prostu to nie jest u nas modne :) jeszcze.