news

Za cztery lata Amerykanie nie będą musieli patrzeć za siebie

Uszczęśliwiania na siłę przykład numer 2136: za 4 lata wszystkie nowe samochody sprzedawane w Stanach Zjednoczonych będą musiały mieć zainstalowaną fabrycznie kamerę pokazującą widok zza samochodu. Technologia znana z wielu luksusowych aut ma pomóc w uniknięciu 300 śmierci i 18000 urazów powstałych w trakcie jazdy na wstecznym biegu.

Prawo to zacznie obowiązywać w 2012 roku, kiedy to 10% wyprodukowanych samochodów będzie musiało mieć wspomagające cofanie samochodu kamery. W 2013 roku będzie ich już 40 procent, natomiast w 2014 – 100%.

Przepis nakazujący producentom samochodów w USA montowanie kamer wszedł w życie w ten weekend, lecz sam dokument został zatwierdzony już w 2007 roku przez prezydenta George’a W. Busha.

Istnieje też inny, tańszy, sposób na uniknięcie wypadków w trakcie cofania samochodu – bycie ostrożnym. [ABC News]

podobne treści

 • vivacolor

  Można być ostrożnym i wolniej jeździć, ale jednak przymusowy ABS, świetnie się sprawdza, można być bardzo ostrożnym, jednak przymusowe pasy bezpieczeństwa ratują często życie.
  Zamontowanie obowiązkowej kamery cofania nadal nie będzie zwalniało z myślenia, ma tylko ułatwić życie.

 • Anonim

  @vivacolor: załóżmy jednak, że osoby dorosłe są za siebie odpowiedzialne (wiem, to kompletnie niedorzeczne…) i wiedzą czym grozi niezapięcie pasów. To ułatwianie życia, o którym piszesz jest zwykłym zamordyzmem.

 • Anonim

  statystyki mówią że osoby dorosłe jednak nie są odpowiedzialne i nie wiedzą czym grozi niezapięcie pasów

  Kindof: Czy to nie głupota zginąć na drodze przez niezapięte pasy?
  Ed: That’s no way for a man to die.
  Drebin: No … You’re right, Ed. A parachute not opening … That’s a way to die. Getting caught in the gears of a combine … Having your nuts bit off by a Laplander, that’s the way I wanna go!

 • Anonim

  no ale jak cofam to patrzę się do tyłu a nie na deskę co zresztą ładnie ilustruje obrazek przy artykule, zawiało populizmem a’la „zrobimy wszystko dla waszego bezpieczeństwa”