wtf

Z okazji Dnia Ziemi NSA chwali się swoją ekologiczną maskotką

W wielu krajach świata, w tym między innymi w USA, jutro obchodzony będzie Dzień Ziemi. Z tej okazji kierownictwo NSA postanowiło pochwalić się swoimi ekologicznymi osiągnięciami, a do ich promowania zatrudniło specjalną maskotkę imieniem Dunk.

Maskotkę, trzeba zaznaczyć, tak koszmarną, jak ujawnione w ubiegłym roku działania agencji. Instytucja, która zajmuje się masową inwigilacją użytkowników Internetu, postanowiła bowiem wykorzystać w tej roli kosz na śmieci. Wzbogacony o takie ludzkie atrybuty jak ręce, nogi czy twarz. Zwłaszcza ta ostatnia część fizjonomii Dunka przykuwa uwagę. Głównie za sprawą wyrazu jego „twarzy”, który zdaje się jednocześnie sugerować niekłamaną radość i mordercze instynkty.

Ale przecież nie o wygląd chodzi, a o szczytne przesłanie, jakie szerzyć ma Dunk. A brzmi ono mniej więcej w ten sposób – co prawda staramy się monitorować wszystkie wasze działania w Sieci, ale spójrzcie jak dbamy o recykling w naszych biurach. Jeśli uważacie, że to mało, to możemy pochwalić się też tym, że w kilku szkołach stanu Maryland prowadzimy zajęcia uświadamiające uczniom potrzebę ograniczania ilości wyrzucanych śmieci. A jeśli nawet to was nie przekonało do tego, że tak naprawdę jesteśmy bardzo miłymi ludźmi, to obejrzyjcie nagranie, w którym nasza maskotka dobitnie to udowadnia.

Niestety nie znalazłem w nim informacji na temat wpływu uruchamiania jednego z największych na świecie centrów obliczeniowych na ekosystem stanu Utah. Tego samego, które tylko do chłodzenia zużywa 6435 metrów sześciennych wody dziennie.

 

podobne treści