news

Z iMessage w iOS 5 zapomnisz o usłudze BlackBerry Messenger

Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o informacji, według której aplikacja BB Messenger miałaby trafić na smartfony z systemami Android i iOS. Wygląda na to, że Apple postanowił nie czekać na niebezpieczny ruch firmy RIM i stworzył własny komunikator nienaruszający limitu SMS-ów.

iMessage dla systemu iOS 5 zapełni lukę między standardowymi SMS-ami a tradycyjnym komunikatorem wbudowanym w na przykład mobilną aplikację Facebooka. iWiadomość dzięki wykorzystaniu łączności 3G oraz Wi-Fi nie będzie pożerać naszych odnawiających się co miesiąc SMS-ów.

iMesage będzie działać na wszystkich iGadżetach: iPodzie, iPadzie i iPhonie i pozwoli na wysyłanie wiadomości między wieloma znajomymi naraz. Możliwe będzie przesłanie wraz z tekstem zdjęcia, filmu, wizytówki znajomego, a nawet otrzymanego wcześniej SMS-a. W iMessage żadna wiadomość nie zostanie zapomniana – dla przykładu: jeśli zaczniemy ją pisać na iPadzie i wyskoczymy szybko z domu bez niego, za to z iPodem w kieszeni, wtedy będziemy mogli ją na nim dokończyć w autobusie i wysłać, gdy wejdziemy w zasięg sieci bezprzewodowej.

Dodatkowo okazało się, że Apple nie porozumiewał się z operatorami sieci komórkowych w Stanach, którzy z pewnością będą nie lada zaskoczeni nagłym spadkiem popularności tradycyjnych SMS-ów wśród swoich klientów korzystających ze sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. [Daring Fireball, Business Insider, zdjęcie:Ars]

podobne treści

 • ralod

  akurat smsy w stanach są darmowe wszedzie

 • a

  ale jak to dokladnie dziala?????

 • alexwinogrodzki

  są już takie aplikacje i to bardziej rozbudowane np. WhatsApp, która działa jednocześnie na Nokiach, BB, iPhonach i korztsta z 3G i WiFi do wysyłania widomości, zdjęć filmów, lokalizacji a nawet notatek głosowych czego nowe iMessage nie będzie posiadał

 • ajfofan

  tyle ze BBM istnial juz wile lat temu, dziala, ma sie dobrze i ma od dawna wszystko to o czym mowa w poscie.. poza tym nie wiem kto uwierzyl w te durne plotki ze RIM strzeli sobie w kolano udostepniajac BBM na inne systemy? ;) nie widze w komunikatorze zadnej rewolucji.. i dziwi mnie to ze tak przewypasiony ios jescze tego nie ma.. szkoda tylko tych ktorych nie obejmie darmowa aktualizacja do ios 5.0… ;)

 • alexwinogrodzki

  mi raczej nie szkoda, bo sprzęt poniżej iP 3GS i iPoda 3 i 4 gen nie uniósł by tego oprogramowania, tak jak już słabo radził sobie z iOS 4.

 • adam.krol87

  @alexwinogrodzki
  dokładnie – ja już od dawna używam WhatsApp i bardzo sobie tą aplikację cenię

 • ewrtg

  szyfrowanie? i linux?