internetkrótka piłkanews

YouTube zapowiada premierę platformy muzycznej Music Key

Przeciągające się negocjacje z artystami zdają się wreszcie dobiegać ku końcowi.  Jak potwierdzają na swym blogu sami przedstawiciele portalu, już w przyszłym tygodniu uruchomi on wersję beta swej długo wyczekiwanej platformy –  YouTube Music Key.

Tak jak wynikało z to z większości doniesień w tej sprawie, nowe dzieło Google to kolejny serwis oferujący odtwarzanie utworów na życzenie, który ma podjąć rywalizację z obecnymi dominatorami tej branży pokroju Deezera czy Spotify. Zgodnie z krótkim opisem usługi opublikowanym dziś na oficjalnym blogu YouTube’a, wszyscy zainteresowani otrzymają możliwość wykupienia usługi premium pozbawionej przerywników reklamowych oraz posiadającej opcję słuchania muzyki w trybie offline. Każdy z użytkowników platformy otrzyma zaś dostęp do zasobów serwisu Google Play Music, który zagwarantuje im akces do ponad 30 milionów piosenek różnych gatunków. Jak informuje gigant, już niebawem powinniśmy doczekać się debiutu aplikacji mobilnej Music Key, która muzyką pozwoli też na uruchamianie dowolnych materiałów wideo za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

Według doniesień znanego dziennika The Financial Times, ogłoszenie rychłej premiery nowej usługi YouTube’a było możliwe dzięki osiągnięciu porozumienia z agencją Merlin, rozporządzającą licencjami do utworów z blisko 20 tysięcy wytwórni muzyki alternatywnej. Jedną z nich jest choćby studio XL Recordings, współpracujące z takimi artystami jak Adele czy zespół The XX.

Każda z osób, która otrzyma zaproszenie do testów beta platformy będzie mogła korzystać z niej za darmo przez sześć kolejnych miesięcy. Po upływie tego czasu testerzy dostaną możliwość wykupienia tańszej subskrypcji, kosztującej 8 dolarów miesięcznie.

Jak tylko dowiemy się czegoś o oficjalnym uruchomieniu zapisów – z pewnością damy o tym znać na łamach bloga.

 

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści