gry

YouTube zamknie YouTube Gaming

Na swoim blogu YouTube poinformowało o planowanym zamknięciu aplikacji YouTube Gaming. Dedykowana platforma dla graczy odejdzie w niebyt w marcu przyszłego roku. Czy Google postanowiło postawić kreskę na społeczności graczy?

Wręcz przeciwnie. Popularność treści związanych z grami stale wzrasta, tak jak i ilość treści na platformie z nimi związanych. Według statystyk, w minionym roku użytkownicy odtworzyli ponad 50 miliardów godzin nagrań związanych z grami, a każdego dnia na platformie loguje się około 200 milionów użytkowników zainteresowanych bezpośrednio tą formą rozrywki. Dlaczego więc YouTube planuje zamknąć platformę uruchomioną w 2015 roku specjalnie dla graczy?

Właśnie z powodu tej popularności. YouTube tłumaczy, że gracze tworzą już dziś społeczność zbyt dużą, by była ona spychana na margines, do osobnej aplikacji. Dlatego firma zamierza stworzyć dedykowaną graczom sekcję w głównej aplikacji YouTube.

Zapowiadana przez YouTube struktura tej sekcji zawierać będzie wszystko, co znajdowało się w aplikacji YouTube Gaming. Będzie więc można tam znaleźć transmisje na żywo, nagrania z rozgrywek, rekomendacje czy testy sprzętu. Wszystko to jednak będzie stanowiło integralną część platformy YouTube i nie będzie już spychane niejako na bok, do osobnej aplikacji.

podobne treści