news

YouTube wypożyczalnią filmów

Po eksperymentach z wypożyczaniem filmów z Festiwalu Filmowego w Sundance, YouTube postanowił rozszerzyć swoją ofertę o, między innymi, anime.

Wypożyczalnia nie jest niestety otwarta dla klientów z Polski. Ceny filmów wahają się miedzy 0,99 a 3,99 dolara. Po zapłaceniu (przy użyciu Google Checkout), dostaniemy możliwość oglądania własności intelektualnej w trybie online przez 48 godzin.

Jest to mały krok dla YouTube, ale wielki krok dla rynku wypożyczania filmów w Internecie. Szkoda tylko, że Polska strona YT drepcze w miejscu. [Kat Hannaford/giz, ReadWriteWeb, TechRadar]

podobne treści

  • Anonim

    Czy jako przedstawiciele „nowych mediów” moglibyście delikatnie zacząć naciskać na naszych polityków aby wymusić w końcu wejście itunes, wypożyczalni youtube i innych temu podobnych na polski rynek. Mnie naprawdę stać na wypożyczanie/kupowanie filmów muzyki online a nie mam zamiaru czekać miesiącami aż mój ulubiony film/serial/muzyka dotrze do Polski oficjalnymi kanałami. W końcu jesteśmy częścią Eurolandu więc powinniśmy chyba być traktowani tak jak zachód. Jako że czekają nas wybory może warto by uświadomić politykom że mogą na ruchach w tym kierunku zarobić kilku wyborców (przynajmniej ja w końcu pójdę na wybory :)

  • Anonim

    Może warto też zwrócić uwagę naszej TVP że robi to niewłaściwie :) Ostatnio odkryłem że mogę sobie oglądnąć klasyczne polskie seriale online, cieszyłem się do momentu gdy kazano mi zapłacić 10 złotych za jeden odcinek Alternatywy 4 :) poczułem się jak w rzeczonym serialu.