internetWiadomości promowane

YouTube wręczy własne nagrody muzyczne

YouTube najwyraźniej pozazdrościło MTV i postanowiło wręczyć własną nagrodę muzyczną. Transmitowane na żywo wydarzenie odbędzie się już za miesiąc.

Główna część ceremonii odbędzie się 3 listopada w Nowym Jorku, ale poszczególne jej części będą transmitowane z Londynu, Seulu, Moskwy i Rio de Janeiro. Gospodarzem programu ma być Jason Schwartzman a podczas gali wystąpią między innymi Lady Gaga, Eminem, Arcade Fire oraz gwiazdy YouTube – CDZA i Lindsey Striling.

Kandydatów do nagrody poznamy 17 października. Nominacje zostaną przyznane na podstawie popularności jaką dane nagrania cieszyły się w mijającym roku na YouTube. Użytkownicy sami zdecydują, kto otrzyma pierwszą muzyczna nagrodę YouTube – wystarczy, że podzielą się nominowanymi utworami w mediach społecznościowych. Nagrodę otrzyma artysta, którego nagranie zostanie udostępnione największą ilość razy.

Choć inicjatywa serwisu nie przyćmi (jeszcze) wydarzeń w stylu MTV Video Music Awards, świadczy ona o tym, że YouTube zdaje sobie doskonale sprawę z pozycji jaką udało się osiągnąć. I zamierza z niej skorzystać. W końcu to właśnie należący do Google serwis jest miejscem, które odwiedzamy najczęściej w poszukiwaniu nagrań.

podobne treści