internet

YouTube usunie adnotacje do nagrań

Jeszcze nie tak dawno temu adnotacje były bardzo popularnym sposobem na uzupełnianie treści umieszczanych przez użytkowników nagrań. Zaczęło się to jednak zmieniać wraz ze wzrostem popularności mobilnej wersji serwisu, która ich nie wyświetla. Teraz YouTube usunie je całkowicie.

Adnotacje, czyli pola z podpisami wyświetlanymi na nagraniach, były popularnym sposobem na uzupełnienie treści nagrań, dodawanie linków czy zachęcanie użytkowników do subskrybowania kanału. Zwłaszcza w początkowych latach istnienia platformy, kiedy adnotacje były rozwiązaniem prawie rewolucyjnym. Teraz jednak odejdą do lamusa.

YouTube zapowiada, że dokładnie 15 stycznia przyszłego roku przestaną one być wyświetlane przy nagraniach, do których zostały dodane. Zmiana ta nie jest niespodziewana ponieważ już w maju 2017 roku platforma usunęła z menu dla publikujących filmy edytor adnotacji, a w wersji mobilnej serwisu i tak nie były one widoczne.

Platforma przekonuje, że rejestruje stały spadek zainteresowania ostatnią funkcją która działała jedynie na desktopach, a większość ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych, więc strata będzie niewielka i mało odczuwalna.

Zdjęcie: Flickr/jm3

podobne treści