internet

YouTube testuje wyświetlanie nagrań z wielu kamer

Koncerty, mecze, a nawet podcasty transmitowane za pośrednictwem YouTube mogą stać się w przyszłości dużo bardziej dynamiczne. Należąca do Google platforma rozpoczęła testy funkcjonalności, dzięki której użytkownicy będą mogli wybrać kamerę, z perspektywy której oglądają dane wydarzenie.

Testowana właśnie funkcjonalność pozwala użytkownikom kliknąć na znajdujące się po prawej stronie obrazu ikony kolejnych kamer, dzięki czemu można przełączać się pomiędzy nimi. Rozwiązanie jest intuicyjne, choć trzeba przyznać, że w praktyce przełączeniu kamery towarzyszy często lekkie opóźnienie w odtwarzaniu nagrania.

Jak na razie z funkcjonalnością tą można zapoznać się na przykładzie nagrania z koncertu Madilyn Bailey, ale YouTube przyjmuje już zgłoszenia od innych osób, które chciałyby ją wypróbować.

Nie jest to jedyna nowość, z jaką eksperymentuje ostatnio YouTube. Platforma testuje także podobne rozwiązania, które pozwoli transmitować wydarzenia na żywo z punktu widzenia sześciu kamer. W ubiegłym miesiącu firma zapowiedziała także wprowadzenie wsparcia dla nagrań kręconych kamerami obejmującymi 360 stopni.

podobne treści