internet

YouTube testuje wskaźnik informacji o liczbie osób oglądających dane nagranie

Ostatnio YouTube próbuje stać się bardziej społecznościowy. W aplikacji mobilnej wprowadzono funkcję chatu, teraz firma testuje wyświetlanie informacji o liczbie użytkowników, które oglądają w konkretnej chwili ten sam film.

Pod każdym filmem na YouTube znajduje się informacja na temat tego, ile łącznie wyświetleń ma dane nagranie. Prawdopodobnie jednak zastanawialiście się, ile osób ogląda je razem z wami. Testy takiej funkcjonalności są już prowadzone, choć na razie dostęp do niej jest dość ograniczony.

Serwis Android Police otrzymał od swoich użytkowników zrzuty ekranu świadczące o tym, że YouTube testuje w swojej aplikacji nową funkcję. Wskaźnik liczby osób oglądających ten sam film w danej chwili pojawia się pomiędzy tytułem, a informacją o liczbie kciuków w górę.

Oczywiście na razie są to tylko ograniczone testy i nie ma pewności, że YouTube kiedykolwiek wprowadzi tą funkcjonalność na stałe do swojej aplikacji, ale jeśli nowa funkcjonalność spotka się z ciepłym przyjęciem użytkowników, raczej zostanie z nami na dłużej.

Zdjęcie: Flickr/Rego-d4u.hu

podobne treści