aplikacje

YouTube przygotowuje własną odpowiedź na Periscope?

Popularność, jaką cieszą się usługi w rodzaju Periscope czy Facebook Live Videos, nie uszła uwadze Google. Jak donosi serwis Venturebeat, Mountain View pracuje nad własną usługą, która ma służyć do transmitowania wideo na żywo.

Ma ona nazywać się YouTube Connect i jeśli chodzi o funkcjonalność, to raczej nie pojawią się w niej żadne niespodzianki – po zalogowaniu się na swoje konto, użytkownik będzie mógł uruchomić transmisję na żywo. Transmisja ma być dostępna natychmiast, a po jej zakończeniu, nagranie zostanie umieszczone na kanale użytkownika.

YouTube Connect ma być osobną aplikacją dostępną z urządzeń z systemami iOS oraz Android. Na razie nie jest znana data premiery nowej usługi, ale Venturebeat sugeruje, że mogłaby ona nastąpić jeszcze przed tegoroczną konferencją Google I/O, którą odbędzie się w maju.

Wygląda więc na to, że jest to kolejna po uruchomieniu w ubiegłym roku YouTube Gaming próba zawalczenia o użytkowników w wykonaniu serwisu. Czas pokaże, czy Connect, które w założeniu ma być bardziej uniwersalne niż YouTube Gaming, rzeczywiście powalczy z Periscope.

Zdjęcie: Flickr/Rego-d4u.hu

podobne treści