internetWiadomości promowane

YouTube: najlepsi zarabiają niemałe pieniądze

YouTube staje się coraz bardziej popularnym medium. Daleko mu co prawda jeszcze do telewizji, ale dane zebrane przez OpenSlate wskazują na to, że platforma przekształca się powoli w poważny business.

Niepozorna na pierwszy rzut oka możliwość stworzenia własnego kanału na YouTube stała się zaczynem całkowicie nowego sposobu komunikacji pomiędzy twórcami treści a ich odbiorcami. To oczywiście truizm, ale dopiero w zestawieniu z danymi można wyobrazić sobie jaką skalę przybrało to do tej pory. Dla przykładu ponad milion użytkowników zezwala już na wyświetlanie reklam ich materiałach. Nie oznacza to od razu, że każdy z nich może utrzymać się z przychodów z reklam, którymi Google dzieli z twórcami, ale spora ich część otrzymuje już za to niemałe wynagrodzenie. Zwłaszcza jeśli cieszą się dużą popularnością wśród innych użytkowników.

Właściciele 1000 najpopularniejszych kanałów zarabiają rocznie tysiące dolarów. Ich średni roczny przychód to 276 000 dolarów. Wbrew pozorom jednak nie są to łatwe pieniądze. Wiele najpopularniejszych kanałów zatrudnia cały sztab ludzi odpowiedzialnych za regularne tworzenie materiałów wysokiej jakości – scenarzystów, kamerzystów, edytorów i managerów.

Na taką pozycję trzeba sobie jednak zapracować i to czasami przez lata – większość najpopularniejszych kanałów istnieje od 2007 roku.

Wszystkie dane dotyczące 1000 najpopularniejszych kanałów zobaczyć można na poniższej infografice.


[readwriteweb]

podobne treści