mobile

YouTube Go: bez dodatków, ale za to z funkcją pobierania filmów

Co prawda dostęp do Internetu LTE jest coraz bardziej powszechny, ale nadal wiele osób, z różnych powodów, przedkłada szybkość i oszczędność danych nad funkcjonalność. Z myślą o nich YouTube udostępnił właśnie alternatywną wersję swojej aplikacji mobilnej o nazwie YouTube Go.

Aplikacja znajduje się obecnie w fazie beta testów, a jej wyróżniającą cechą jest to, że skupia się ona głównie na podstawowych funkcjonalnościach YouTube’a. Nie znajdziemy tu więc rozbudowanych funkcji społecznościowych ani zapisanych wcześniej list odtwarzania. YouTube Go ma być szybkie, ale przede wszystkim ma pozwolić na zaoszczędzenie danych.

Do aplikacji zalogujemy się więc za pośrednictwem numeru telefonu, a interface ogranicza się właściwie do wyszukiwarki. YouTube Go ma za to jedną dodatkową funkcję, której próżno szukać w standardowej wersji aplikacji – pozwala, oczywiście jeśli wcześniej właściciel nagrania wyrazi na to zgodę, na pobranie filmu do pamięci urządzenia w niskiej lub standardowej rozdzielczości. Nie jest to nowe rozwiązanie, płatna wersja serwisu, YouTube Red, oferuje je od jakiegoś czasu.

YouTube Go umożliwia także wygodne dzielenie się pobranymi filmami za pośrednictwem Bluetooth, więc w tym przypadku użytkownicy również zaoszczędzą cenne megabajty transmisji danych.

Aplikacja pojawiła się już w Sklepie Google Play, ale w większości krajów, w tym w Polsce, nie jest jeszcze możliwa do pobrania. Docelowo YouTube Go ma być dostępne globalnie, ale powstawała z myślą o użytkownikach w krajach rozwijających się i to właśnie tam pojawi się w pierwszej kolejności.

podobne treści