gryinternet

YouTube Gaming wystartuje już dziś?

Od jakiegoś czasu wiadomo, że YouTube zamierza podjąć rękawicę rzuconą przez serwis Twitch i uruchomi własną usługę dedykowaną graczom. Wszystko wskazuje na to, że YouTube Gaming wystartuje już dziś.

YouTube Gaming ma w założeniach stać się usługą, do której zwracać mają się wszyscy miłośnicy elektronicznej rozgrywki. W serwisie będzie można przede wszystkim streamy z rozgrywek przy czym każda z około 25 tysięcy gier, które mają znaleźć się w bazie YouTube Gaming otrzyma dedykowaną podstronę, na której znajdować się będą wszystkie opublikowane publicznie nagrania jej dotyczące. Nowa usługa YouTube będzie też oczywiście narzędziem dla poszczególnych youtuberów i wydawców, którzy będą mogli tworzyć własne kanały. Twórcy mają otrzymać też takie funkcje jak automatyczne konwertowanie streamów do zwykłych nagrań czy możliwość przesyłania nagrań na żywo w 60 klatkach na sekundę.

W początkowej fazie YouTube Gaming ma być dostępne za pośrednictwem strony internetowej oraz dedykowanych aplikacji na systemy Android i iOS. Usługa wystartuje najpierw w USA oraz w Wielkiej Brytanii, a z czasem ma być udostępniana w pozostałych krajach.

podobne treści