aplikacje

YouTube doda do swojej aplikacji mobilnej możliwość oglądania nagrań offline

Już niedługo YouTube pozwoli użytkownikom urządzeń mobilnych pobrać wideo i odtworzyć je offline – firma zapowiedziała wczoraj, że dzięki planowanym zmianom użytkownicy będą mogli „dodawać nagrania do swoich urządzeń by zobaczyć je w tych krótkich chwilach, w których nie mają dostępu do Internetu.”

Pobieranie nagrań z YouTube było przez długi czas sprzeczne z warunkami korzystania z usługi jednak już w zeszłym roku należąca do Google firma postanowiła rozluźnić trochę te regulacje. Teraz użytkownik zobowiązany jest jedynie do nie korzystania z „narzędzi służących do przeglądania zawartości w czasie braku dostępu do internetu (offline reader), które uzyskują dostęp do Usług w taki sposób, że wysyłają więcej zapytań do serwerów YouTube w danym okresie niż w tym samym czasie mógłby wysłać człowiek przy wykorzystaniu publicznie dostępnej standardowej (tj. niezmodyfikowanej) przeglądarki;”

W zeszłym roku YouTube samo postanowiło pozwolić użytkownikom aplikacji na Androida na załadowanie oglądanego nagrania, które można obejrzeć w całości już po zakończeniu połączenia z Internetem. Teraz firma ogłasza, że zamierza pójść krok dalej, dzięki czemu będzie można najpierw pobrać kilka nagrań a później odtworzyć je w drodze. Niestety YouTube nie podał na razie konkretnej daty wprowadzenia tej zmiany w swojej aplikacji mobilnej, można jednak spodziewać się, że stanie się to niebawem.

Zdjęcie: Flickr/www_ukberri_net

podobne treści