news

YouTube chce stworzyć własny płatny serwis muzyczny?

W maju tego roku na YouTube pojawiły się pierwsze kanały, za dostęp do których trzeba zapłacić. Od dawna też pojawiają się plotki o tym, że serwis zamierza stworzyć własny płatny serwis muzyczny. Co prawda jakiś czas temu temat trochę przycichł, ale to nie znaczy, że YouTube niczego nie szykuje.

Jak donosi Billboard, YouTube pracuje nad własną usługą muzyczną, która, według źródeł portalu, miałaby działać podobnie do Spotify, z tą różnicą, że byłaby ona oczywiście wzbogacona o element wideo. Usługa ma być zasadniczo darmowa, jednak za pewne dodatkowe funkcje oraz nielimitowany dostęp, użytkownicy będą musieli zapłacić.

Choć usługa ma być dostępna na wszystkich platformach, to YouTube skupiać się będzie przede wszystkim na użytkownikach urządzeń mobilnych. Dostępne w jej ramach treści mają w dużej części pokrywać się z tym co aktualnie oferuje Google w ramach Google Play Music All Access. Za 9,99 dolarów miesięcznie użytkownicy będą mogli słuchać wybranej muzyki offline a serwis nie będzie serwował im reklam.

Choć według portalu większość umów, jakie potrzebne są do tego by można było zacząć oferować usługę, została już zawarta, jej powstanie nie jest jeszcze jednoznacznie przesądzone. Jeśli jednak powstanie, można spodziewać się premiery usługi jeszcze w tym roku.

YouTube nie potwierdza ale też nie zaprzecza medialnym doniesieniom w tej sprawie. Oficjalne stanowisko serwisu brzmi następująco:

„Cały czas pracujemy nad tym, by zapewnić ludziom lepsze możliwości cieszenia się treściami umieszczonymi na YouTube jak również nad tym, by nasi partnerzy mogli w lepszy sposób dotrzeć do swoich fanów. W tej chwili jednak nie mamy niczego [nowego] do zakomunikowania.”

Zdjęcie: Flickr/www_ukberri_net

podobne treści