internetnews

Yahoo pracuje nad komunikatorem, który połączy cechy Meerkatu, Snapchatu i Skype’a

Dawny internetowy kolos rozgląda się za okazjami do odbudowy minionej glorii i powrotu na szczyt łańcucha pokarmowego tej części rynku. Jak donosi redakcja portalu The Information.com, kierownictwo firmy chce poszukać swej szansy w segmencie aplikacji mobilnych, a konkretnie programów służących do komunikowania się w sieci.

Zgodnie z relacją anonimowych źródeł serwisu, aplikacja Yahoo miałaby łączyć w sobie cechy kilku najpopularniejszych komunikatorów internetowych o mocnej pozycji w sieci. W gronie jej rzekomych funkcji znaleźć mają się m.in. tradycyjne wiadomości tekstowe, przypominający konwersacje za pośrednictwem SMS-ów czy Facebooka, wymiana zdjęć bądź klipów na wzór mechanizmów Snapchatu oraz elementy klasycznych programów do rozmów głosowych i wideokonferencji, jak Merkaat czy Skype.

Co było do przewidzenia, firma nie pokusiła się o potwierdzenie lub zaprzeczenie najświeższych rewelacji mediów. Jeśli jednak doniesienia The Information okażą się precyzyjne, czeka ją niebywale trudne zadanie. Rywalizacja w wypełnionej po brzegi branży z konkurencją o ugruntowanej i silnej pozycji w Internecie może być trudniejsza nawet od prób odbudowy pozostałych części jej biznesu. By sukces w ogóle był możliwy, projektanci aplikacji oraz jej usług muszą wpaść na coś, co da nam asumpt do przesiadki z licznych serwisów jej oponentów.

A to, bez cienia wątpliwości, jedna z największych bolączek Yahoo na przestrzeni ostatnich lat. Biorąc pod uwagę bieżącą historię firmy, jej ewentualny sukces na polu aplikacji mobilnych wydaje się więc zatem mało prawdopodobny. No, ale – jak to mówią – do odważnych świat należy.

Źródło: The Information via Engadget.com

podobne treści