smartfony

Xperia C5 Ultra i Xperia M5, czyli dwa nowe „selfiephone’y” Sony


Japoński gigant wyraźnie miota się w próbach opracowania lekarstwa na kulejącą promocję i sprzedaż kolejnych smartfonów ze swej flagowej rodziny Xperia. Po kilku zapowiedziach ograniczenia swej działalności w tym sektorze rynku do garści wysokiej jakości produktów z najwyższej półki cenowej, Sony ogłosiło premierę dwóch słuchawek, których najbardziej eksponowany atut to… kamery frontowe, zdolne do wykonania „selfiech” o rozdzielczości 13 MPx.

Sony Xperia C5 Ultra, jak nazywa się pierwsza z nich, dysponuje dwoma aparatami Exmor RS, z 22 mm obiektywem i dodatkowym flashem na przodzie. Jego wyposażenie uzupełniają: olbrzymi, 6-calowy wyświetlacz Full HD, ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,7 GHz i naprawdę niezła, 2930 mAh bateria, wystarczająca – podobno – nawet do dwóch dni pracy.

Drugi z zaprezentowanych smartfonów, Sony Xperia M5 to nieco mniejszy i bardziej doładowany kuzyn C5 Ultra, posiadający 5-calowy wyświetlacz 1080p z certyfikatem IP65/68 zaświadczającym o jego odporności na zalania i kurze, mocny, ośmiordzeniowy procesor Mediatek X10 o częstotliwości taktowania 2 GHz, 3 gigabajty RAM-u, baterię 2600 mAh i potężny aparat główny Exmor RS 21,5 MPx. Jedyną stałą jest więc kamera przednia, identyczna jak w wypadku pierwszego z gadżetów.

Obydwa smartfony pracują pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop i dysponują lubianymi przez nas slotami na karty micro SD, dzięki którym można powiększyć ich pamięć. Zarówno Xperia C5 Ultra, jak i Xperia M5 mają ukazać się na różnych rynkach globu jeszcze w tym miesiącu. Niestety, na razie nie wiemy ile będzie wynosić ich ostateczna cena.

Jeżeli oba okażą się produktami wiodącymi w tegorocznej ofercie Sony, trudno spodziewać się, by uzdrowiły one wyniki dywizji jego całej dywizji mobilnej. Fanom firmy pozostało liczyć, że zaordynowany odwrót z rynku, a konkretnie sektora smartfonów, nie obejmie wrześniowych targów IFA w Berlinie, na których tradycyjnie pochwali się ona gadżetami o nieco większej klasie i potencjale komercyjnym.

Póki co nie wiemy czy i kiedy Sony Xperia C5 Ultra i Xperia M5 zadebiutują w Polsce.

Źródło: Engadget.com

podobne treści