tablety

Xiaomi zaatakuje własnym tabletem za 100 dolarów

W październiku tego roku chińska firma Xiaomi stała się oficjalnie trzecim co do wielkości producentem smartphone’ów na świecie. „Apple Wschodu” nie zamierza jednak na tym poprzestać i przygotowuje się do kolejnej ofensywy. Tym razem na rynku tabletów. Ich najnowszy model może na nim mocno namieszać.

Duzi producenci urządzeń mobilnych raczej nie przejmują się za bardzo konkurencją w postaci tanich tabletów z Chin. Jednak w przypadku nowego tabletu Xiaomi, który ma zadebiutować na początku przyszłego roku, raczej powinni, ponieważ chińska firma chce w cenie 100 dolarów sprzedawać urządzenie, za które zwykle użytkownicy muszą płacić kilkukrotnie więcej.

W tej cenie Xiaomi zamierza zaoferować tablet z wyświetlaczem o przekątnej 9,2 cala i rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, czterordzeniowym procesorem Snapdragon 410 1,2 GHz, układem graficznym Adreno 306, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo tablet zostanie wyposażony w dwie kamery, a za łączność odpowiadać będą WiFi oraz najprawdopodobniej moduł LTE.

Jak widać nie jest to urządzenie z najwyższej półki, ale deklasuje konkurencyjne produkty w tym przedziale cenowym. Mało tego, za urządzenia konkurencji wykorzystujące podobne podzespoły zapłacić trzeba dwukrotnie lub nawet trzykrotnie więcej. Dodając do tego jakość wykonania, do której Xiaomi zwykle bardzo się przykłada, możemy uzyskać mieszankę, która napsuje krwi pozostałym producentom.

Niestety dla nas, batalia ta toczyć się będzie głównie w Chinach – „Apple Wschodu”, które założone zostało zaledwie cztery lata temu, nie wyszło jeszcze oficjalnie poza południowo-wschodnią Azję. A pomimo tego już jest w ścisłej światowej czołówce pod względem ilości sprzedawanych urządzeń.

podobne treści