news

Xiaomi prezentuje swoje ultrabooki

Xiaomi, chiński producent elektroniki, który kilka lat temu przebojem wdarł się na rynek smartphone’ów, postanowił też powalczyć na rynku ultrabooków. Firma zaprezentowała właśnie swoje dwa pierwsze urządzenia z tego segmentu.

Zaprezentowane przez Chińczyków urządzenie nosi nazwę Mi Notebook Air i będzie sprzedawany w dwóch wersjach, które różnić się będą wielkością ekranu i specyfikacjami. Oraz oczywiście ceną.

Mniejszy wariant wyposażony został w ekran o przekątnej 12,5 cala, a w jego obudowie znalazł się między innymi procesor Intel Core m3 oraz dysk SSD 128 GB. Bateria, w którą wyposażono mniejszą wersję Mi Notebook Air ma pozwolić na ponad 11 godzin pracy na jednym ładowaniu. Został on wyceniony na równowartość około 525 dolarów.

Większa wersja posiada ekran o przekątnej 13,3 cala, procesor Intel Core i5 (6200U), dysk SSD 265 GB oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce 940MX. Zastosowana bateria ma pozwolić na 9 godzin pracy. Za tę wersję ultrabooka zapłacić będzie trzeba równowartość 750 dolarów.

Choć urządzenia z pewnością znajdą wielu nabywców (zwłaszcza w ChRL, w której zadebiutują 2 sierpnia), trudno oprzeć się wrażeniu, że nie przyczynią się one do realizacji strategii ogłoszonej przez Hugo Barrę, według której Xiaomi ma stać się marką premium. Chińska firma co prawda jest od dawna nazywana „Apple Wschodu”, ale tak oczywiste nawiązania do produktów z jabłuszkiem na obudowie, jak nazwa, czy stylistyka obu chińskich ultrabooków, raczej w tym nie pomogą.

podobne treści