newssmartfony

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało smartfon Mi 4

Chińskie Xiaomi zamierza powalczyć o tytuł producenta najlepszego smartfona roku. Wschodni gigant, który sprzedał w pierwszej połowie tego roku aż 26 milionów egzemplarzy słuchawek ze swojej stajni, zaprezentował światu swój nowy, flagowy smartfon z Androidem – Xiaomi Mi 4.

W przeciwieństwie do wielu starszych gadżetów firmy, dużym atutem urządzenia mają być nie tylko jego specyfikacja i cena, ale także wygląd i jakość zastosowanych w nim materiałów. Mi 4 to pierwsza słuchawka firmy, w której wykorzystano elementy wykonane ze stali nierdzewnej – tworzące m.in. ramki otaczające jego 5-calowy wyświetlacz Sharp JDI OGS. Całość naprawdę urodziwej konstrukcji gadżetu domyka wymienialny, plastikowy odwrót obudowy, który będzie dostępny do nabycia w wielu różnych wariantach kolorystycznych (część z nich można zobaczyć na grafice poniżej).

Tak jak można było spodziewać się tego po kolejnym flagowcu Xiaomi, wyposażeniu Mi4 zdecydowanie nie odbiega, a może nawet nieznacznie przewyższa standardy wyznaczone przez najlepsze urządzenia konkurencji. Pod maską smartfona znajdziemy m.in. wspomniany, 5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, potężny, czterordzeniowy procesor Qualcommu: Snapdragon 801 o częstotliwości taktowania 2,5 GHz, 3 GB RAM-u, 13-megapikselowy aparat główny (f/1.8), kamerę frontową 8 Mpx, wsparcie dla technologii LTE, Wi-Fi oraz 16 bądź nawet 64 gigabajty standardowej pamięci wewnętrznej. Co oczywiste, całość pracuje pod kontrolą najnowszej wersji Androida z autorską nakładką MIUI i jest zasilana przez mocną, 3080 mAh baterię. Słowem – kawał potężnej, chińskiej bestii.

I chyba nie mogło być inaczej. Trudno nie zauważyć, że nowe dzieło Xiaomi stanowi ewidentną kontynuację dotychczasowej polityki firmy, zakładającą produkowanie możliwie najmocniejszych sprzętowo urządzeń, sprzedawanych za stosunkowo niską cenę. Jej nowe dzieło niebawem stanie się z pewnością wiodącym elementem rozpoczętej nie tak dawno ekspansji na Azję (w tym m.in. Singapur, Filipiny, Malezję i Indię). Szef Xiaomi, Lei Jun, zapowiedział, że kierownictwo chińskiego giganta zamierza sprzedać do końca tego roku około 60 milionów egzemplarzy smartfonów swojej produkcji, co będzie stanowić dwukrotnie lepszy rezultat od tego osiągniętego przezeń w roku 2013. Biorąc pod uwagę tempo dotychczasowego rozwoju firmy, osiągnięcie tego celu wydaje się w tej chwili bardzo prawdopodobne.

Smartfon trafi do wstępnej sprzedaży już 29 lipca i będzie dostępny do nabycia za 320 (16 GB) bądź 400 dolarów (64 GB). Na razie nie wiadomo nic na temat możliwej daty jego globalnej premiery, ale wydaje się, że przyjdzie nam na nią zaczekać dłużej niż byśmy tego pragnęli. Wielka szkoda.

Źródło: Engadget.com

podobne treści