newstablety

Xiaomi MiPad – pierwszy tablet z procesorem Nvidia Tegra K1

Chińczycy rzucają wyzwanie gigantom rynku urządzeń mobilnych. Choć urządzenia z Państwa Środka wciąż nie zdobyły powszechnej aprobaty w naszej części globu, Xiaomi może być pierwszą firma, która przekona do siebie rzesze konsumentów z zachodu. Cieszący się coraz lepszą sławą chiński producent właśnie pokazał światu swoje nowe dzieło – pierwszy, względnie przystępny cenowo tablet z procesorem Nvidia Tegra K1 o nazwie Xiaomi MiPad

Trudno ukryć, że najbardziej eksponowanym i zdecydowanie najważniejszym elementem specyfikacji MiPada jest bez cienia wątpliwości jego nadzwyczaj wydajny chip Nvidia Tegra K1. Na jego całość składają się cztery potężne rdzenie Cortex A15 o częstotliwości taktowania 2,2 GHz oraz oparty na technologii Kepler, potężny procesor graficzny złożonego ze 192 rdzeni CUDA. Według zapewnień Chińczyków szacowana moc układu powinna być zbliżona do – co, biorąc pod uwagę rozbieżność w jakości poszczególnych maszyn tego typu, jest raczej deklaracją niemożliwą do konkretnego zweryfikowania.

Poza tym w wyposażeniu tabletu znajdziemy m.in. nieduży, 7,9-calowy wyświetlacz o imponującej 2048 na 1536 pikseli (326 ppi), 2 gigabajty RAM-u LPDDR3, 8-megapikselową kamerę główną, aparat frontowy 5 Mpx, 16 bądź 64 GB standardowej pamięci wewnętrznej, slot na karty micro SD, właśnie dla łączności Wi-Fi, radio Bluetooth 4.0, a także niezgorszą, 6700 mAh baterię.

Tak jak miało to już miejsce w wypadku starszych gadżetów Xiaomi, bardzo dużą zaletą urządzenia będzie – obok jego procesora – jego sugerowana, komercyjna cena. Zgodnie z zapewnieniami firmy, podstawowa, 16-gigabajtowa wersja tabletu MiPad będzie kosztować zaledwie około 240 dolarów. Za 64 GB wariant gadżetu trzeba będzie zaś zapłacić jedynie o 30 dolców więcej. Co by nie mówić, przy uwzględnieniu specyfikacji tabletu, zwyczajnie doskonała oferta.

Niestety, na razie czy i kiedy Xiaomi MiPad trafi do sklepów na naszym kontynencie. Póki co będzie on dostępny do nabycia w ramach specjalnego programu testowego w Chinach. Czekamy na dalsze informacje w jego sprawie.

Źródło: Android Central

podobne treści