gadżety

Xiaomi Mi VR: chińska wersja Oculusa Go

Jeśli czekacie z niecierpliwością na polską premierę Oculus Go, możecie zainteresować się zaprezentowanymi wczoraj goglami Xiaomi Mi VR. Podobieństwo do konstrukcji Oculusa nie jest przypadkowe, ale w tym wypadku nie skończy się ono pozwem na wiele milionów. Powstały one bowiem w efekcie współpracy obu firm.

Kilka miesięcy temu należący do Facebooka Oculus VR oświadczył, że przygotowywane przez firmę samodzielne gogle Oculus Go zostaną wprowadzone na rynek w 23 krajach, ale Chiny otrzymają własną wersję przygotowywaną we współpracy z Xiaomi. I rzeczywiście, firma z Haidianu wczoraj zaprezentowała własną wersję Oculusa Go opartego na platformie Qualcomm Snapdragon 821.

Gogle Xiaomi Mi VR mają kosztować w Chinach równowartość 235 lub 280 dolarów, w zależności od tego, w jakiej wersji będą sprzedawana. Więcej kosztować będzie oczywiście wersja z 64 GB pamięci, wersja tańsza wyposażona jest w pamięć o połowę mniejszą. Gogle wyposażone są w wyświetlacz LCD 2560 na 1440 pikseli z 538 ppi oraz kontroler z trzema stopniami swobody.

Sprzęt będzie na razie dostępny tylko w Chinach, więc nam pozostaje poczekać na premierę Oculusa Go w Polsce.

podobne treści