news

Xiaomi już oficjalnie w Polsce

W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że urządzenia Xiaomi mogą oficjalnie pojawić się w Polsce. I rzeczywiście, już dziś w naszym kraju w sprzedaży pojawiły się pierwsze urządzenia „Apple wschodu”.

Nie potwierdziły się co prawda wcześniejsze doniesienia na temat potencjalnego dystrybutora, ale fakt pozostaje faktem – chińska firma wchodzi na polski rynek. Firma ABC Data poinformowała, że została pierwszym oficjalnym partnerem Xiaomi w Unii Europejskiej. Importowane przez nią urządzenia w pierwszej kolejności trafią nad Wisłę, ale firma planuje też z czasem rozwijać sprzedaż w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Co jest o tyle istotne, że sprzedaż urządzeń Xiaomi na macierzystym rynku spadła ostatnio znacząco.

„Polska, podobnie jak pozostałe państwa w Europie Centralnej i Wschodniej są dla nas niezwykle ważne ze względu na swoją relatywnie dużą chłonność i dynamikę wzrostu. Chcemy wykorzystać ten trend i rozwinąć nasz biznes w tym regionie we współpracy z ABC Data. Jestem przekonany, że z tak doświadczonym i silnym partnerem uda nam się osiągnąć nasze strategiczne cele,” przyznaje Alex Wu, Dyrektor Sprzedaży na Europę w Xiaomi.

W naszym kraju dostępne są już smartphone’y Xiaomi Mi 5, Xiaomi Redmi Note 3 oraz Xiaomi Redmi 3S, które można kupić za, odpowiednio, 1799 zł, 999 zł i 699 zł. W pierwszej kolejności pojawiły się one w ofercie sieci sklepów X-Kom, ale ilość partnerów ma się z czasem zwiększyć, tak samo jak asortyment urządzeń dostępnych w ofercie ABC Data, które już zapowiada, że niebawem w Polsce oficjalnie pojawi się opaska fitness Mi Band 2 oraz inne akcesoria produkowane przez Xiaomi.

podobne treści