newssmartfonytablety

Xiaomi chwali się prototypem składanego smartphone’a

Nie jest tajemnicą, że Xiaomi, tak jak i inni producenci, pracuje nad składanym smartphonem. Mogliśmy go już nawet zobaczyć w przeciekach, które zaczęły krążyć kilka tygodni temu. Xiaomi postanowiło przeciąć spekulacje i pochwaliło się działającym prototypem takiego urządzenia.

I trzeba przyznać, robi ono wrażenie. Na nagraniu, które Xiaomi opublikowało pierwotnie w chińskim serwisie Weibo, widać jednego z prezesów chińskiej firmy, Lin Bina, który używa niewielkiego tabletu. Po pewnym czasie tablet ten składa się w dwóch miejscach, by zmienić się w telefon.

Ze wszystkich składanych sprzętów, jakie producenci szykują na ten rok, prototyp Xiaomi wydaje się być na razie najciekawszy. Głównie dlatego, że po rozłożeniu wyświetlacz jest bardzo duży i naprawdę przypomina tablet.

Jednak przyszłość urządzenia nie jest pewna. Na razie jest to tylko prototyp, nad którym firma pracuje od dłuższego czasu, ale zapewne z powodu dwóch zawiasów ogólnego skomplikowania projektu, Xiaomi nie jest jeszcze zdecydowane na to, by wprowadzić urządzenie na rynek. Dlatego firma będzie sondować zainteresowanie organizując konkurs na jego nazwę. Więcej na temat tego urządzenia mamy dowiedzieć się podczas targów MWC 2019 w Barcelonie, czyli pod koniec lutego.

podobne treści