gry

Xbox One tylko z Kinectem

Od chwili gdy Microsoft po raz pierwszy ogłosił, że Kinect podłączony do Xboxa One będzie przez cały czas nasłuchiwał tego co dzieje się w pokoju, Redmond zdążyło już kilka razy zmienić swoje stanowisko w tej sprawie, dlatego nie było jasne czy w takim  razie nowa odsłona Kinecta pojawi się w zestawie z Xboxem One. Microsoft rozwiał dziś jednak te wątpliwości – każdy egzemplarz Xboxa One będzie sprzedawany razem z Kinectem.

Początkowo Redmond zapowiedziało, że Xbox One będzie nie tylko sprzedawany razem z nowym Kinectem, ale że konsola będzie wymagała by czujnik był do niej podłączony aby cały czas nasłuchiwać. Pod presją użytkowników Microsoft zmienił zdanie i zapowiedział, że użytkownicy będą jednak mogli definitywnie wyłączyć swój zestaw. Później pojawiły się plotki, że Microsoft może zdecydować się na wypuszczenie nowego Xboxa w wersji bez Kinecta, co pozwoliłoby obniżyć cenę nowej konsoli, która ma być o 100 dolarów wyższa niż cena PlayStation 4. Jednak teraz Microsoft potwierdził, że oba urządzenia sprzedawane będą w zestawie.

Podczas trwających właśnie targów Gamescom wiceprezes Microsoftu Phil Harriron nie pozostawił co do tego cienia wątpliwości:

„Xbox One to Kinect. To nie są osobne systemy. Xbox One ma chipy, pamięć, napęd Blu-ray, Kinecta i kontroler. Wszystkie są częścią ekosystemu tej platformy.”

podobne treści