gry

Xbox One S zadebiutuje 2 sierpnia

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Microsoft przygotowuje nową wersję swojej konsoli, która nazywać się będzie Xbox One S. W sprzedaży pojawi się ona już 2 sierpnia.

Mniejszy, smuklejszy, szybszy. W taki sposób Microsoft opisuje nową wersję swojej konsoli. I rzeczywiście, konsola będzie mniejsza od pierwowzoru, a dodatkowo w jej obudowie udało się zmieścić zasilacz. O ile znaczenie pierwszych dwóch przymiotników w kontekście Xboxa One S jest więc dość jasne, tak szybkość nie odnosi się samych gier – odświeżony Xbox ma mieć możliwość odtwarzania filmów w rozdzielczości 4K, posiada także wsparcie dla technologii HDR.

W zestawie z Xboxem One S znajdzie się kontroler (również usprawniony), podstawka pozwalająca postawić konsolę pionowo, kabel HDMI i kabel zasilający. Każdy nowy użytkownik ma też otrzymać półroczny abonament Xbox Live Gold.

Cena Xboxa One S będzie oczywiście różniła się w zależności od dysku, w jaki konsola będzie wyposażona. Za wersję 500 GB trzeba będzie zapłacić 1399 złotych, za 1 TB zapłacimy 1599 złotych, a za Xboxa One S z dyskiem 2TB zapłacimy 1849 złotych. 2 sierpnia zadebiutować ma model z dyskiem 2 TB, daty premier pozostałych modeli mają zostać ujawnione później.

Microsoft przygotował też limitowaną edycję konsoli, która ma szczególnie przypaść do gustu fanom Gears of War. Od wersji konsoli z dyskiem 2 TB różnić się ona będzie obudową z motywami z Gears of War 4 oraz inspirowanym grą kontrolerem. Specjalna edycja konsoli dostępna będzie od 7 października i będzie kosztować 1999 złotych.

podobne treści