grynews

Xbox One bez Kinecta za 399 dolarów

Zapowiadając swoją nową konsolę Microsoft twierdził, że Kinect jest jej integralnym elementem. W związku z czym wycenił Xboxa One na 499 dolarów. Wygląda jednak na to, że ostatecznie Kinect nie jest tak niezbędny, jak wcześniej twierdziło Redmond, ponieważ firma zapowiedziała właśnie, że już niebawem ruszy sprzedaż konsoli pozbawionej tego „niezbędnego” dodatku.

Zestaw bez Kinecta został przez Microsoft wyceniony na 399 dolarów, czyli dokładnie tyle sami, ile kosztuje dziś PlayStation 4. Od 9 czerwca trafi on do sprzedaży we wszystkich krajach, w których obecnie dostępny jest Xbox One. Według Microsoftu zmiana podyktowana jest wsłuchaniem się w potrzeby graczy, którzy „po prostu chcieliby grać z kontrolerem w dłoni.”

„Będziemy nadal prowadzić innowacyjne prace związane z Kinectem. Myślę, że on nas wyróżnia w istotny sposób, ale wiem też, że są ludzie, którzy chcieliby mieć wybór. ” mówi Phil Spencer odpowiedzialny w Microsofcie za Xboxa.

Droższy zestaw nadal będzie sprzedawany, a jesienią Microsoft zamierza zacząć sprzedawać samego Kinecta.

Zmiana retoryki związanej z Kinectem na pewno związana jest z tym, że obecnie to PlayStation 4 sprzedaje się lepiej – nie dość, że jest tańsze, to jeszcze można po prostu kupić je w większej ilości krajów. Co ciekawe Microsoft, uzasadniając fakt, że polska premiera Xboxa One odbędzie się dopiero we wrześniu tego roku, twierdził, iż wynika to z tego, że należy najpierw zlokalizować interface głosowy nowego Kinecta, który jest przecież „integralną” częścią tej konsoli.

podobne treści