news

X-Tract LED – multitool z wbudowaną latarką

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze noszę ze sobą podręczny nóż, latarkę oraz kilka innych rzeczy, które mogą się przydać. Tak na wszelki wypadek. I już kilkukrotnie okazało się, że dobra LEDowa latarka potrafi przydać się w sytuacji awaryjnej.

Pisząc o sytuacji awaryjnej nie mam oczywiście na myśli od razu trzęsienia ziemi czy ataku terrorystów – dużo bardziej prawdopodobne jest, że będziemy musieli zmagać się z właśnie z akumulatorem odpalanym „na kable”, paczką zaklejoną 10 warstwami taśmy klejącej, wykręconą śrubką od zawiasu szafki czy przepaloną żarówką w ciemnym pomieszczeniu. Oczywiście śrubę można próbować wkręcić kluczykiem samochodowym, taśmę na paczce – forsować zębami, a nad akumulatorem machać zapalniczką, ale po co stosować półśrodki skoro idealnie nadają się do tego X-Tract LED – połączenie noża, narzędzia wielofunkcyjnego i latarki.

Producent, amerykańska firma Buck Knives, zaprojektował je niestandardowo jak na ten typ urządzenia – zamiast klasycznego „multitoola” rozkładającego się na podobieństwo kombinerek, mamy tu monolityczną konstrukcję, w której w jednym elemencie zmieszczono solidne ostrze o długości 7,6 cm z blokadą zamknięcia, dwa śrubokręty (płaski i krzyżakowy), przecinak do drutu, precyzyjne sprężynowe szczypce oraz otwieracz do butelek. Zestaw uzupełnia wbudowana latarka LED, dzięki której można bezpośrednio doświetlić punkt, w którym operujemy danym narzędziem.

Najważniejszą zaletą X-Tract LED jest to, że praktycznie do wszystkich elementów mamy dostęp jedną ręką – każde narzędzie możemy otworzyć dłonią, w której trzymamy urządzenie. Niestety cena importowanego gadżetu nie jest niska. W Polsce można go kupić za 300zł.

[Informacja prasowa]

podobne treści