news

Wyświetla obrazy oraz filmy w kolorze jak LCD, prąd pobiera jak e-czytnik

Niemożliwym wydaje się pogodzenie wyświetlania dynamicznie zmieniającego się obrazu z praktycznie zerowym poborem mocy. Okazuje się, że jajogłowi z Uniwersytetu w Cincinnati znaleźli na to sposób.

Technologia nad która pracowano przez siedem lat polega nad umieszczeniu między dwiema odbijającymi światło elektrodami warstw cieczy, przez które później popłynie światło. Gdy jego wiązka dotrze do pierwszej warstwy płynu oraz refleksyjnej elektrody, wtedy obije się wprost do osoby, która zobaczy na ekranie jasny, nasycony obraz, napis lub animacje.

Breakthrough 'Zero Power' Display Can Do Color and Video, Too

Naukowcy twierdzą, że ich ekrany są o 66% jaśniejsze od tych produkowanych przez firmę Qualcomm o nazwie Mirasol. To, co łączy oba te wyświetlacze, to bardzo niski pobór mocy.

Wyprodukowanie energooszczędnych ekranów jest możliwe przy wykorzystaniu istniejących obecnie technologii. W przyszłości będą wykorzystywane między innymi na sklepowych półkach do wyświetlania informacji o produkcie. [Kyle VanHemert/giz, UC]

podobne treści

  • kindof

    no to przecież e-ink, to oczywiste że z czasem technologia będzie coraz lepiej dopracowana dzięki chociażby takim produktom jak kindle, ale nie zmienia to faktu ze jak na razie najprościejsze w budowie, najuniwersalniejsze w zastosowaniu i najopłacalniejsze w produkcji pozostają oled. ;)))