grynews

Wystartowały kwalifikacje online do WCG i SEC 2011

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w barze znajdującym się na terenie stadionu Legii Warszawa, organizatorzy ogłosili rozpoczęcie kwalifikacji online do World Cyber Games i Samsung Euro Championship 2011.

Ozdobą spotkania był mecz pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami Counter-Strike’a na świecie: SK Gaming i Frag eXecutors. Po długiej i zaciętej walce wygrali Szwedzi 2:0 : Wróćmy jednak do najciekawszej części poniedziałkowego spotkania, czyli ogłoszenia zasad, według których rywalizować ze sobą będą wszyscy gracze.

Najlepsi z nich spotkają się 6 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI podczas polskich finałów turnieju. Raz w tygodniu kwalifikacje będą transmitowane na ekranach sports baru Łazienkowska 3. Kwalifikacje online dotyczą graczy rywalizujących w czterech z sześciu oficjalnych gier WCG/SEC: Counter-Strike, FIFA 11, StarCraft 2 i League of Legends. W wypadku dwóch pozostałych gier: Tekken 6 i Asphalt 6, eliminacje zostaną zorganizowane offline przed końcem sierpnia.

Kwalifikacje zostały podzielone na trzy rundy, które rozpoczną się kolejno: 19 lipca, 8 sierpnia i 29 sierpnia. Każdą trwającą dwa tygodnie rundę poprzedzi tygodniowy okres rejestracyjny – macie zatem jeszcze kilka dni na zapisanie się do pierwszej z nich.

Zwycięzcy poszczególnych rund zakwalifikują się do krajowych finałów World Cyber Games rozegranych w Warszawskim Centrum EXPO XXI. To właśnie tam najlepsi w swojej grze gracze zdobędą przepustki na najważniejszą e-sportową imprezę: światowe finały WCG, które odbędą się na początku grudnia w południowokoreańskim Pusanie. To jednak nie koniec emocji dla zwycięzców finałów polskich kwalifikacji – wezmą oni udział w rozpoczynających się następnego dnia Samsung Euro Championship, mistrzostwach Europy w grach komputerowych.

Tomasz Piotrowski, dyrektor marketingu polskiego oddziału Samsung Electronics tak skomentował rozpoczęcie kwalifikacji do krajowych finałów WCG i turnieju Samsung Euro Championship:

Dla graczy droga do sukcesu rozpoczyna się już w tej chwili, a my wchodzimy w kluczowy etap przygotowań. Starannie pracujemy nad tym, aby każdy z graczy i widzów miał poczucie, że uczestniczy w największym tego typu wydarzeniu w Europie. Graczom życzę powodzenia, a z najlepszymi spotkamy się 6 października.

Na czas trwania kwalifikacji mekką kibiców e-sportu stanie się sports bar Łazienkowska 3. Jeden dzień w tygodniu będzie poświęcony na transmisje na żywo z rywalizacji graczy w poszczególne gry. Podczas wybranych transmisji na fanów będą czekały niespodzianki przygotowane przez firmę Samsung, w tym atrakcyjne konkursy i rozmowy z ekspertami oraz graczami.

Regulaminy kwalifikacji w poszczególnych grach są dostępne na stronie organizatora WCG. Internetowa rywalizacja potrwa do 11 września, zaś data i miejsce kwalifikacji offline zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

W Tekkena gram od niemal 10 lat: na PlayStation 2, PSP i PS3, lecz w poniedziałek po raz pierwszy miałem okazję po raz pierwszy miałem okazję zagrać w Tekkena 6 na konsoli Microsoftu i muszę z wielkim bólem przyznać, że pad dołączony do Xboxa tak nadaje się do gry w to kultowe mordobicie, jak hulajnoga do startów z rajdzie Paryż-Dakar. Tym samym chciałbym uprzedzić graczy wiedzących, czym jest gwarant i dlaczego grający Jinem w Tekkenie 4 nie słyszeli braw, przed przyjściem na turniej bez poczciwego szaraka albo innego pada z krzyżakiem oraz przejściówką.

podobne treści

  • sha-1

    „po raz pierwszy miałem okazję po raz pierwszy miałem okazję” no fajnie, ile razy jeszcze to powtórzysz? cieszę się razem z Tobą…

  • aaa

    Jak ktoś ma rączki wielkości małej dziewczynki to i owszem…

    Pad od iksa ma owszem swoje wady, ale jest dość precyzyjny i przy nim wreszcie zapomniałem co znaczy ból rąk po za długim graniu na konsoli…

  • sebastianp