aplikacjeinternetWiadomość główna

Wystartowała aplikacja Twitter #Music

Po tygodniu podgrzewania atmosfery Twitter udostępnił w końcu szerszemu gronu użytkowników aplikację Twitter #Music, która jest w zasadzie algorytmem rekomendacji muzyki na podstawie tego co aktualnie jest popularne wśród użytkowników serwisu, wśród osób obserwujących danego użytkownika lub na podstawie tego jakich artystów obserwuje się w serwisie. Muzyka odtwarzana jest następnie z katalogów muzycznych iTunes, Spotify lub Rdio.

Aplikacja dostępna jest na razie na iOS lub za pośrednictwem przeglądarki internetowej, na wersję na Androida trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Fakt, ze muzyka pochodzi z zewnętrznych źródeł oznacza, że dla użytkownika, który nie korzysta ze Spotify lub z Rdio, Twitter #Music jest całkowicie bezużyteczne. No chyba, że maniakalnie lubi słuchać darmowych fragmentów piosenek znajdujących się w iTunes. Albo kupić całość już z poziomu Twitter #Music.

W komunikacie prasowym wydanym z okazji premiery Twitter #Music, serwis zapowiada, że w przyszłości zamierza zintegrować swoją wyszukiwarkę z innymi serwisami muzycznymi. Jak na razie Twitter #Music na iOS jest dostępne w Stanach, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i na Nowej Zelandii. Wersję dostępną przez przeglądarkę możecie wypróbować sami.

podobne treści